کوچینگ در زندگی افراد

تاثیرات کوچینگ بر سبک زندگی افراد

بدون دیدگاه

تاکنون مقالات متعددی پیرامون کوچینگ و انواع مختلف آن بررسی کرده ایم. بیزینس کوچینگ، شاخه ایست که کوچ با دانش و مهارت خود و با اتکا به دانش و مهارت های مشتریانش به آن ها کمک می کند به بررسی ابعاد کسب و کار خود بپردازند، موانع و چالش ها را ارزیابی نموده و با کمک توانمندی هایشان به بالاترین رتبه دست بیایند.

در مورد لایف کوچینگ هم می دانیم که هدف از آن، بهبود کیفیت زندگی و نحوه تعامل با سایرین یا از بین بردن مشکلات شخصی است. در این مقاله قصد داریم مختصری درباره تاثیر کوچینگ بر شیوه زندگی و سبک آن بپردازیم.

در واقع بایستی اینچنین شروع کنیم که کوچینگ قصد دارد با جهت‌دهی صحیح به افراد کمک کند تا به اهداف خود در زندگی شخصی و یا کسب‌وکار خود برسند، شبیه همان کاری که کوچ ورزشی با ورزشکار انجام می‌دهد اگرچه روش‌های مورد استفاده کوچ‌های زندگی و فردی تفاوت‌هایی دارد.

کوچینگ مناسب چه کسانی است؟

زنان

جای تعجب نیست که آمارهای کوچینگ زندگی نشان می‌دهد که دوسوم از افرادی که به‌سوی استفاده از کوچینگ زندگی تمایل پیدا می‌کنند، زنان هستند. این امر احتمالاً به این خاطر رخ می‌دهد که زنان بیشتر از مردان به کمک گرفتن برای حل مشکلاتشان گرایش دارند.

میان‌سالان

یکی دیگر از واقعیت‌ها در این زمینه این است که بیشتر افرادی که از کوچینگ زندگی کمک می‌گیرند در اوایل دهه چهل زندگی خود به سرمی‌برند، شاید این مساله به این خاطر باشد که آن‌ها در حال تجربه بحران میان‌سالی خود هستند. به‌هرحال اگر چنین باشد، بسیاری از ما آن‌قدر حساس هستیم که بخواهیم برای گذر از این تغییرات و احساسات از فرد دیگری کمک بگیریم.

ما هنگامی‌که با شرایط خاصی مانند تصمیم‌گیری‌های کلیدی یا مشکلات مواجه می‌شویم به دوستی مراجعه می‌کنیم که ازنظر ما فردی عاقل است؛ اما ممکن است دوستان ما همیشه جوابی برای ارائه نداشته باشند یا شاید جواب کافی برای ارائه مشاوره مناسب درباره آن شرایط نداشته باشند.

اینجا، جایی است که کوچینگ زندگی نقش مهمی ایفا می‌کند، به افراد کمک می‌کند تا بتوانند زندگی خود را از دیدگاه‌های مختلف ببینند و برای حرکت به جلو اعتمادبه‌نفس بیشتری کسب کنند.

بخوانید : مزایای داشتن بیزینس کوچ

موفقیت یا عدم موفقیت کوچینگ به گزینش کوچ زندگی مناسب افراد بستگی دارد، اینکه چه کسی برای شروع یک مسیر شغلی جدید می‌تواند کمک کند و چه فرد دیگری می‌تواند بیشتر در مسائل شخصی به کمک افراد بیاید.

کوچ می‌تواند به مردم کمک کند تا اولویت‌های خود را سازمان‌دهی و مسیر خود را انتخاب کنند. فرد در جلسات با کوچ خود در مورد استراتژی کمک به حل مشکلات خود به توافق می‌رسد و به‌این‌ترتیب دیدش نسبت به آنچه از زندگی می‌خواهد بسیار واضح می‌شود. کوچ زندگی به نحو موثری همچون یک شریک پروسه طوفان فکری (brain storming) عمل می‌کند.

هر فرد در برخورد با کوچ باید به ایده‌های جدید و روش‌های جدید انجام کارها بپردازد و به انجام این فرایند متعهد باشد. کوچ می‌تواند یک محیط امن را برای شما ایجاد کند تا خودتان را واضح‌تر و شفاف‌تر ببینید.

باورهای محدود خود را بشناسید و جرات این را پیدا کنید که با چالش‌هایی روبرو شوید که شما ناگریز با آنها به عنوان یک صاحب کسب و کار روبرو خواهید شد

کوچ می‌تواند آن مناطقی که در افکار و رفتار شما است و مانع رشد کسب و کارتان است را ببیند و همچنین کمک می‌کند تا مسائل شخصی تان را نیز توسعه دهید. پس با وجود یک کوچ نه تنها کسب و کارتان را توسعه می‌دهید بلکه بر روی دیگران هم تاثیر می‌گذارید.

با اوصافی که بیان شد، کوچینگ تاکنون توانسته در همه ابعاد زندگی شما اعم از کسب و کار، ورزش یا حتی توسعه شخصی تاثیر بگذارد. نظر شما چیست؟

اگر می خواهید یاد بگیرید که از کوچینگ در زندگی شخصی و کسب و کار خودتان کمک بگیرید دوره LtoB مناسب این هدف است.

ورود به دوره LTOB

 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.