بیزینس کوچینگ

مزایای داشتن بیزینس کوچ

یک دیدگاه

آیا شما از آندسته افرادی هستید که به تازگی از شغل کارمندی فاصله گرفته و وارد دنیای کسب و کار شده اید؟ تبریک می گوییم! شما وارد صفوف تبدیل شدن به یک کارآفرین شده اید که قرار است موفقیت های جدید را در عرصه کسب و کار رقم بزند.

حالا سوال اینجاست : طرحی برای کسب و کارتان در نظر گرفته اید؟ چگونه قرار است به عنوان یک صاحب کسب و کار زندگی جدیدی را شروع کنید؟ هر چه باشد، هر کسب و کاری هر چقدر هم که نوپا و تازه باشد، باز هم به صلاحیت ها و مهارت هایی نیاز دارد.

بهتر است همه داستان ها و غرورتان را زیر پا بگذارید! بله درست است شما به کمک یک فرد ماهر در این زمینه نیاز دارید. کمک گرفتن از یک متخصص، یک بخش اصلی در راه اندازی هر استارت آپی است.

نظرتان در مورد یک بیزینس کوچ کیست؟ کوچ فردی است که به شما کمک می کند از جایی که هستید، به جایی گام بردارید که می خواهید باشید و این کار تنها از طریق تمرکز بر روی اهداف خود شما امکان پذیر خواهد بود. مشخص است که اگر دیدگاه واضح و روشنی درباره آینده کاری خود نداشته باشید، هر فرصتی شما را از راه اصلی منحرف خواهد کرد و مانع پیشرفتتان خواهد شد.

گذشته از این ها، شما خودتان به تنهایی قادر نیستید از منطقه امن خود خارج شده و وارد دنیای بیزینس شوید. فقط بایستی از کوچ های حرفه ای کمک بگیرید.

اگر بیزینس خود را راه اندازی کرده اید و هنوز در مورد استخدام یک کوچ، دودل هستید، پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید! ما در این مطلب برخی از مزایای داشتن یک بیزینس کوچ را با شما به اشتراک می گذاریم:

 

  • درخشش طوفان فکری

یک ضرب المثل معروف می گوید:” هیچ کس باهوش تر از همه ما نیست”. به عبارتی دیگر، قدرت دسته جمعی به مراتب با ارزش تر از قدرت واحد است. با داشتن یک کوچ می توان طوفان فکری بسیار عظیمی ایجاد کرد. با این حال، انجام اینچنین کاری هم هنر است و هم علم .

هر فردی می تواند با جستجوی نرم افزارهای آنلاین، طوفان های فکری بزرگی ایجاد کند و به سمت نبوغ فکری گام بردارد ولی، قسمت هنری این کار برمی گردد به استخدام یک کوچ و بهره مندی از ایده ها و عقایدی که شما را به مقصد نهایی تان سوق می دهد.

 

  • بازتاب یافتن ایده ها

در هیج کجای دنیا، نمی توان کسی را یافت که همه افکارش را به دیگران دیکته کند بدون اینکه آن ها را از مرحله ای به مرحله دیگر برساند. یک کوچ ، همه افکار خود را از مغزش بیرون می کند و سرتا پا گوش است. کوچ می تواند در آنِ واحد که یه سخنان و ایده های شما گوش می دهد، راه حل هایی را هم به کمک خود شما پیش پایتان بگذارد. کوچ ها به خوبی سوال می کنند و ایده های کلیدی را از ذهن شما خارج می کنند. با این کار برخی از چالش های ذهنی تان برطرف می شوند.

بهترین قسمت این کار، این است که کوچ هیچ قضاوتی درباره رفتار شما نمی کند. در واقع در دنیای کوچینگ، خبری از قضاوت کارهای مناسب و نامناسب شما نیست. این مسئولیت یک کوچ نیست که موقعیت خود را به شما ثابت کند بلکه او بایستی بتواند شما را به چالش هایی وابدارد که ایده های سازنده از ذهنتان خارج شوند.

ببینید : دوره آنلاین LTOB

  • حس مسئولیت پذیری

هیچ با خودتان فکر کرده اید وقتی قولی به خودمان می دهیم، خیلی راحت می توانیم آن را بشکنیم ولی وقتی پای دیگران در میان باشد، قول دادن و قول شکستن دشوارتر می شود؟! کوچ به عنوان یک شریک مسئولیت پذیر عمل می کند و شما را به چالش می کشد تا اهدافتان را به سمت همسوسازی تلاش هایتان جهت رسیدن به آرمان هایتان توسعه دهید.

 

  • دریافت راهنمایی

کوچ، اهداف و تمایلات شما را برای رشد به چالش خواهد کشید. وی مانند کسی است که قبلا در موقعیت مشابه موقعیت شما قرار داشته و بنا به تجاربی که در اختیار دارد، به عنوان یک الگو عمل می کند. علاوه بر این، کوچ ها بینش منحصربفردی دارند که آگاهی در مورد کسب و کار شما را افزایش می دهند.

در پایان بایستی خاطرنشان کنیم که معیارهای اصلی کسب موفقیت از کوچینگ، صرفاً چند تکنیک جالبی نیست که شما می آموزید، زیرا این تکنیک ها تقریبا در طول 18 ماه منسوخ می شوند. ارزش اصلی کوچینگ در ابزارهای ذهنی است که به رشد و توسعه فرد در داخل و خارج از دنیای تجارت کمک می کند.

بازگشت به صفحه اصلی 

یک دیدگاه

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.